گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش و دانلود اکشن واترمارک کردن دسته جمعی تصاویر در فتوشاپ

آموزش و دانلود اکشن واترمارک کردن دسته جمعی تصاویر در فتوشاپ

سلام دوستان پروپیکسلی، ما برگشتیم با یک آموزش دیگه در زمینه خروجی تصاویر یا عکس با لوگو (Image Processor) با مجموعه بزرگ پروپیکسل تا آخر این مطلب همراه باشید.کسانی که با فتوشاپ کار می کنند می دانند که بسیار سخت است چندین عکس را هم زمان در مکان دقیق و با سرعت بالا لوگو یا امضاء شخصی خودمان را بگذاریم.

خُب حالا ما در این آموزش علاوه بر آموزش رایگان این که چگونه خروجی بهترین از عکس هات بگیری یک فایل Action را در دانلود این صفحه قرار دادیم تا به راحتی بتوانی عکس هات رو در کمتر از چند دقیقه و به صورت خیلی حرفه ی لوگو دار کنی.

گرفتن خروجی از تصاویر به همراه لوگو (Image Processor)

مرحله اول: یک فولدر در سیستم ایجاد می کنیم و عکس هایی را که می خواهیم لوگو دار کنیم را داخلش قرار می دهیم. سپس فتوشاپ رو باز می کنیم.

مرحله دوم: بر روی گزینه Window در منو (شماره 1) کلیک می کنیم و سپس بر روی Actions (شماره 2) تا برای ما پنجره Actions (شماره 3) را باز کند.
باز کردن پنجره Action در برنامه فتوشاپ

مرحله سوم:بر روی منوی همبرگری کلیک می کنیم و سپس بر روی Load Actions (شماره 1) کلیک می کنیم تا در صفحه جدید که باز می کند Actions مورد نیاز مون را Load (شماره 2 و 3) کنیم. ما در این آموزش از قبل اکشن مورد نیاز مون رو ساخته بودیم و در فایل دانلود برای شما قرار داده ایم.
فراخوانی اکشن مورد نظر از روی کامپیوتر

مرحله چهارم:

در مرحله بعد آموزش بر روی گزینه File و سپس بر روی گزینه Scripts و بعد بر روی گزینه Image Processor (شماره 1 و 2) کلیک می کنیم.

باز کردن Image Processor از بخش Script
مرحله پنجم:بعد از این که پنجره Image Processor باز شد می بینیم که دارای 4 بخش می باشد.

  • بخش اول مربوط به فایل یا پوشه عکس های مون هست که می خواهیم در فتوشاپ بر روی آن ها لوگو (شماره 1، 2 و 3) بگذاریم.
  • بخش دوم شامل محل ذخیره عکس هایی است که می خواهیم بر روی آن ها لوگو را بگذاریم، که ما می خواهیم در مکان خود فایل عکس های مون (شماره 4) ذخیره شود.
  • بخش سوم مربوط به نوع و کیفیتی است که میخواهیم عکس های مون رو (شماره 5 و 6) ذخیره کنیم.
  • بخش چهارم هم شامل Actions های ذخیره شده هست. دقت کنید که مانند عکس زیر گزینه Run Action را (شماره 7) انتخاب می کنیم و سپس Action مورد نظر را (شماره 8) انتخاب می کنیم و در بعد گزینه دوم را بر روی Auto watermarke (شماره 9) قرار می دهیم. در مرحله آخر گزینه Run رو (شماره 10) می زنیم و خود به خود عکس ها به ترتیب در صفحه باز می شوند.

تنظیمات مربوط به اکشن Image Processor

مرحله ششم:

بعد از Run عکس ها به ترتیب با صفحه Place Embedded باز می شود تا ما لوگوی مورد دلخواه مون رو انتخاب و سپس گزین%8