گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

داستان زندگی و اتفاقی به نام پروپیکسل

 • محمد رضا اکبری هستم مدرس و موسس پروپیکسل
 • زمانی که هنوز نشانی از نام پروپیکسل نبود، حدوداً اوایل پاییز سال ۹۰ بود که با یک استارت جدی مبحث برنامه نویسی اندروید رو با بیسیک فور اندروید و به راهنمایی آقای ریاحی (استودیو بازی سازی کاریزما) شروع کردم و در نیمه های راه کمکم احساس نیاز پیدا میشد به مبحث پیاده سازی گرافیک نرم افزار.
 • اواخر سال ۹۱ بود که نرم افزاری بنام آلبرت انیشتین و گزارش کار آزمایشگاه فیزیک ۱ رو به اتمام رسوندم. جالب این بود، با اینکه مهارت زیادی توی زمینه گرافیک و کار با نرم افزاری مثل فتوشاپ رو نداشتم، (از اونجایی که با هنر و علاقه خودم کار گرافیک صفحات نرم افزار رو به پایان رسونده بودم) گرافیک نرم افزار از کد نویسی اون خیلی بهتر و سرتر بود و خلاقیت بیشتری رو داشت و یادمه اون سال تمام بچه های دانشگاه مهندسی از کارم تعریف کردن.
 • کمکم با کشف استعداد خودم تصمیم گرفتم که مبحث گرافیک رو به صورت حرفه ای بگذرونم ولی اون زمان هیچ منبع آموزشی معتبری نبود واقعا، به جز‌منابع انگلیسی زبان. که تصمیم گرفتم از منابع انگلیسی زبان با کلی سختی و گرفتاری مطالب رو یاد بگیرم (همون مطالبی که بارها در اختیار دوستان در دو دقیقه قرار دادم گاها برای یادگیریشون یک ماه زمان صرف میشد!) اینو میگم که بیشتر قدرخودتون رو بدونید!
 • از سال ۹۲ فتوشاپ رو به موازات ایلاستریتور و افتر افکت استارت زدم ولی ۸۰ درصد وقتم رو صرف یادگیری و کار با فتوشاپ‌ می کردم چون می دونستم فتوشاپ مادر تمام نرم افزارهاست (به خودم میگفتم فتوشاپ رو بلد باشی بقیه کاری نداره یادگرفتنش که واقعا هم همینطور بود).
 • از اون موقع تا سال ۹۶، بصورت حرفه ای بدون وقفه شب و روز آموزش میدیدم و کار میکردم و وضعیت مالی و مهارتم هر روز و هر سال بهتر از قبل میشدگاهی وقتا روزی ۴ ساعت فقط میخوابیدم!  چون امید داشتم و مطمئن بودم بجایی می رسم که میتونم هم به دیگران کمک کنم هم تمامی ایده های ذهنی خودم رو به بهترین وجه ممکن اجرایی کنم. 
 • همین هم شد!  با افتخار تونستم بیش از ۲۰۰ عنوان پوستر خلاقانه و ۱۳۰ عنوان لوگوی استاندارد طراحی کنم برای کل ایران! مشتریانی که با جون و دل پذیرای کار کردن با من بودن و همیشه بهم انرژی می دادن.
 • تا اینکه اواخر سال ۹۶ بود که تصمیم گرفتم برای دیگران، بیشتر از این که هست مفید باشم.
 • برندی رو بنیان گذاری کردم بنام پروپیکسل (پیکسل هایی که تقویت میشن و غوغا میکنن) مکانی برای آموزش و تقویت هم نوعان خودم از آنچه که  یاد گرفتم. و تا امروز خوشحالم که افتخار این رو داشتم که در خدمت بیش از ۲۰۰۰ شاگرد فعال در کشور و حتی خارج از کشور باشم و از دعاهای خیرشون بی نصیب نمونم.
 • خداروشکر میکنم که هستید در کنار ما تا با هم ‌پیشرفت کنیم.
 • این بود چکیده ای از داستان زندگی من و دلیل بودجود آمدن پروپیکسل!

چرا پروپیکسل تاسیس شد!

خیلی از افراد هستند که عاجزانه بدنبال یک منبع آموزش معتبر و استاندارد در زمینه ی گرافیک و کار با نرم افزار هایی مثل فتوشاپ و غیره هستند. مکانی که به صورت اصولی و با بیانی ساده، سخت ترین مطالب رو خیلی راحت به شما یاد بده و غیر ممکن هارو ممکن کنه.
پروپیکسل بوجود اومد تا رسالت خودش رو متناسب با این شعار حفظ کنه:
گرافیک، هنر و خلاقیت را ساده، کامل و اصولی یاد بگیر!
و با افتخار تا اینجای راه با کمک شما دوستان تونسته در راستای کسب درآمد و توسعه مهارت به افراد زیادی کمک کنه.

اعضای تیم ما 

محمدرضا اکبری
مدرس و موسس پروپیکسل
مهدی اکرمی
مقاله نویس و تدوینگر