گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای با فتوشاپ


سلام دوستان پروپیکسلی، ما اومدیم باز با یک آموزش جذاب دیگه (نحوه تغیر رنگ چشم به صورت کاملاً حرفه ای) در نرم افزار فتوشاپ، پس با ما تا آخر این مطلب همراه باشید.
شاید تا به حال برای شما سوال شده که چجوی می تونم رنگ چشم های عکس مورد نظر مان را به بهترین شکل ممکن تغییر بدم؟! خُب ما تو این در این آموزش قراره با هم یاد بگیریم که چجوری رنگ چشم های مون رو در فتوشاپ به صورت حرفه ای و کاملاً طبیعی تغییر بدیم. “نظر شما باعث دلگرمی ما است.”

آموزش رایگان تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای (Eye Discolor)

مرحله اول:عکس مورد نظر مون رو در فتوشاپ باز می کنیم و سپس بر روی Elliptical Marquee Tool (شماره 1) کلیک می کنیم.
تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای

مرحله دوم:با کلیک و درگ موس میتوانیم ناحیه را انتخاب کنیم و با نگه داشتن Shift بر روی کیبورد، میتوانیم ناحیه ای را به ناحیه انتخابی اضافه کنیم ! بدون اینکه ناحیه انتخاب قبلی از بین برود. ناحیه چشم های شخص مورد نظر را (شماره 1 و2) انتخاب می کنیم. دقت داشته باشید که با نگه داشتن دکمه Space کلیک و درگ بر روی ناحیه انتخابی میتوانیم آن را تغییر مکان دهیم و تنظیم بهتری را داشته باشیم.
تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای

مرحله سوم:بر روی تصویر راست کلیک می کنیم و گزینه Feather را انتخاب می کنیم و سپس در پنجره باز شده Feather Selection مقدار Feather را بر روی 10 پیکسل (شماره 2) تنظیم و در پایان Ok (شماره 3) می زنیم. این مقدار می تواند متناسب با ابعاد پیکسلی تصاویر مختلف متفاوت باشد.

تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ایمرحله چهارم:از قسمت لایه ادجاسمنت ها گزینه Black & White (شماره 1) و سپس براش (شماره 2) را انتخاب می کنیم. توجه داشته باشید که رنگ Foreground را باید بر روی مشکی (شماره 3) قرار بدهیم. با کلیک بر روی آیکن رنگ میتوانید رنگ را از Color Picker انتخاب کنید.

تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای

بعد از انجام کار های گفته شده در این مرحله حرف “پ” یا دکمه () را بر روی کیبورد می زنیم تا تصویر مون به شکل تصویر زیر در بیاد. سپس ناحیه چشم های مخاطب را با ابزار براش، براش می زنیم.

تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای
مرحله پنجم:در این مرحله با انتخاب Solid Color از لایه ادجاسمنت ها رنگ مورد نظر مون که برای چشم ها در نظر گرفته بودیم را انتخاب می کنیم و در آخر Ok را می زنیم.
توجه در این مرحله پس از انجام این کار بر روی لایه Solid Color راست کلیک کرده و Creating Clipping Mask را انتخاب می کنیم تا ناحیه انتخابی چشمان مان رنگ مورد نظر ما را بگیرد.
تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای

سپس Blending Mode لایه Solid Color را بر روی Color مانند عکس زیر قرار می دهیم.

تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای

مرحله ششم:برای این که چشم شخص مورد نظر ما به شکل زیبا تری جلوه پیدا کند از لایه ادجاسمنت بر روی Curves (شماره 1) و سپس بر روی Creating Clipping Mask (شماره 2) کلیک می کنیم. در این پنجره تنظیمات مورد دلخواه مون رو (شماره 3) اعمال می کنیم.

تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای

مرحله هفتم:برای تغییر رنگ چشم ها، کافیه دو بار بر روی لایه Solid Color (شماره 1) کلیک کنیم و سپس رنگ مورد نظر مون رو انتخاب می کنیم.

اگر در حال ایجاد تغییرات بر روی چهره در فتوشاپ هستید توصیه میکنم حتماً دو مقاله آموزش ایجاد چال گونه روی صورت در فتوشاپ و آموزش برنزه و تیره کردن پوست با فتوشاپ را نیز حتماً مطالعه کنید و با استفاده از این تکنیک ها زیباسازی چهره را بهتر انجام دهید.

امیدوارم که این آموزش هم مثل بقیه آموزش ها برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشه.

اشتراک گذاری مطالب این سایت با دوستان خود، حمایتی ستودنی از طرف شما برای ما است.