گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش نحوه خروجی همزمان از لایه ها در فتوشاپ (با فرمان Export As)


یکی از معضلاتی که برای کاربران فتوشاپ وجود داره اینه خیلی وقت ها پیش اومده که بخوان از لایه هاشون (طرح هایی که در لایه ها وحود داره :شامل تصاویر آیکن ها و غیره) به صورت مجزا خروجی تهیه کنن ولی با مشکل مواجه شدن. مخصوصاً برای کسانی که طراحی سایت یا رابط کاربری اپلیکیشن انجام می دهند.
امروز قراره که با نرم افزار فتوشاپ بهتون یاد بدم، چجوری از تمامی لایه های موجود در نرم افزار فتوشاپ خیلی راحت بتونید خروجی رو با فرمت دلخواهتون داشته باشید.

چگونه تمام لایه های یک فایل فتوشاپ را به صورت تصویر ذخیره کنیم؟

مرحله اول: در ابتدا با نگه داشتن کلید کنترل (Crtl) و کلیک بر روی لایه های موجود آن ها را انتخاب می کنیم. (لایه هایی را انتخاب میکنیم که قرار که اونها رو توی خروجی داشته باشیم).
با نگه داشتن کلید کنترل تمامی لایه های را انتخاب می کنیم
مرحله دوم: بر روی لایه ها کلیک راست می کنیم و از این قسمت گزینه Export As رو انتخاب می کنیم.
سپس بر روی یکی از لایه ها کلیک می کنیم و بر روی Export AS کلیک میکنیم
مرحله سوم: حالا پنجره Export As برای ما فراخوانی میشه الان کافیه که با اعمال تنظیمات مربوطه (توضیحات در ادامه) و مورد نیاز خودمون بر روی گزینه Export All کلیک کنیم تا تمامی لایه ها با فرمت مورد نظر برای ما درخروجی قابل دسترس باشند.
سپس در پنجره جدید بر روی Export ALL کلیک می کنیم

مرحله چهارم: 1: این قسمت به ما کمک میکنه که فرمت خروجی خودمون رو انتخاب کنیم.

2: از این قسمت می تونیم سایز و ابعاد جدید تصویر خودمون رو وارد کنیم تا در خروجی تصویر مورد نظرمون رو با این سایز و ابعاد داشته‌باشیم.

3: با این گزینه می تونیم تصویر خودمون رو گسترش بدیم اون رو از سایز اصلی خودش بزرگتر یا کوچکتر کنیم.

4: در این قسمت ما ابعاد و سایز جدید تصویر خودمون رو می تونیم مشاهده کنیم همچنین می تونیم اون ها رو به صورت گروهی کوچک تر یا بزرگ تر بکنیم و به صورت کلی اون ها رو بهینه سازی بکنیم.

تنظیمات مربوط به پنجره Export As
مرحله پنجم: مکان مورد نظر خودمون رو برای خروجی لایه ها در نظر می گیریم و بر روی گزینه Select Folder کلیک می کنیم تا لایه ها در مکان مورد نظر ذخیره بشن.
انتخاب فولدر جهت خروجی گرفتن از لایه ها

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید تمامی لایه به صورت فایل های PNG در سایزهای مختلف برای ما ذخیره شد تا در پروژه های بعدی به راحتی بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

کلیه لایه های با فرمت PNG ذخیره شدند

امیدوارم که این آموزش هم مثل بقیه آموزش ها برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشه.

اشتراک گذاری مطالب این سایت با دوستان خود، حمایتی ستودنی از طرف شما برای ما است.